Liga národov: Holandsko zdolalo Bosnu a poslalo ju do B-divízie

15.11.2020 Celý región

Bratislava 15. novembra (TASR) - Holandskí futbaloví reprezentanti zvíťazili v nedeľnom stretnutí 1. skupiny A-divízie Ligy národov v Amsterdame nad Bosnou a Hercegovinou 3:1. Dostali sa na čelo tabuľky, po piatich kolách majú na konte 8 bodov. V skupine sa ešte večer hrá duel Taliansko - Poľsko v Reggio Emilii.

"Oranjes" v prvom polčase profitovali z rýchlych gólov liverpoolskeho Georginia Wijnalduma, v druhom polčase zvýšil na rozdiel triedy Memphis Depay. Po hodine hry len dve minúty po svojom príchode na ihrisko znížil Smail Prevljak. Bosna má na konte iba dva body a nedeľná prehra v Amsterdame pre ňu znamená zostup do B-divízie.

Debutant na budúcoročnom EURO z Fínska zvíťazil v Bulharsku 2:1 a s 12 bodmi je v tabuľke 4. skupiny B-divízie na druhom mieste. O postup do elitnej úrovne si zahrá v stredu vo Walese, ktorý doma zdolal Írsko 1:0. "Draci" majú na Fínov jednobodový náskok, tretí Íri na posledné Bulharsko tiež. V 3. skupine B-divízie uspelo Turecko doma s lídrom Ruskom 3:2. Hostia viedli 1:0, ale v 24. minúte prišli o vylúčeného Andreja Semjonova a dostali tri góly. Hoci znížili, už nezabodovali a zaknihovali prvú prehru.

Futbalisti Severného Macedónska zvíťazili v 2. skupine C-divízie na domácej pôde v Skopje nad Estónskom 2:1. Čerstvý účastník EURO 2020 vyťažil tri body po góloch Ivana Tričkovského a Vlatka Stojanovského, hosťom nestačil presný zásah Rauna Sappinena. Severné Macedónsko je lídrom tabuľky bez prehry s 9 bodmi, Estónci sú poslední s dvoma bodmi. Prehra pre nich znamená zostup do D-divízie. V druhom súboji skupiny gruzínski zverenci slovenského trénera Vladimíra Weissa doma prehrali s Arménskom 1:2.

(2:1)
Góly: 26. Karaman, 32. Ünder, 52. Tosun (z 11 m) - 11. Čeryšev, 57. Kuzjajev, ČK: 24. Semjonov (Rus.)